• kols
  • kols

Rīga - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 darbs pie LIKTENS LIETU MUZEJA Stūra mājā noslēdzies. 100 no 500 eksponātiem apkopoti izdevumā LIKTENSLIETAS

Priekšmeti un lietas - cik gan daudz tie var pastāstīt par mums, līdzcilvēkiem un laiku, kurā dzīvojam! Liktens lietu muzejs ir viens no projektiem, kas būs skatāms bijušajā Stūra mājā. Notikumi, kas risinājušies šai ēkā, mainījuši daudzas dzīves. Nams aizvien vēl kluss un tukšs mēmi glabā traģisku dzīves notikumu pēdas un stāstus, kas nekad netiks aizmirsti. Atverot Stūra māju liktenslietu ekspozīcijai, ar sarunām par pagātnes notikumiem un vairākām laikmetīgās un tradicionālās mākslas izstādēm, kliedēsim tās skarbo vēsturi, mēģinot dziedēt pagātnes cirstās brūces.DIĀNA ČIVLE

Nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja

 

Stūra mājā plānots izveidot sešu apjomīgu izstāžu kompleksu. Viena no izstādēm LIKTENS LIETU MUZEJS aicinās piedalīties unikālā projektā, iepazīstinot ar ļoti personiskiem priekšmetiem, kas laika gaitā bijuši svarīgi rīdziniekiem un pilsētas viesiem, stāstot par dzīvi un veidojot saistošu kultūrvēsturisku dokumentu ekspozīciju. Stūra mājas izstāžu kompleksā Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 iepazīstinās arī ar būtiskām tematiski vēsturiskām izstādēm par bijušo VDK ēku, kuras veidos Okupācijas muzejs. Īpašas ekspozīcijas piedāvās Lietišķās mākslas un dizaina muzejs, biedrība Mākslas telpa, Latvijas Trimdas muzejs, Latvijas Naivās mākslas muzejs un Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs.

Stūra mājai Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā ir jākļūst par intelektuālās okupācijas apziņas un demokrātiskas kultūras mākslas centru.

GINTS GRŪBE

Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 programmas BRĪVĪBA kurators

 

Priekšmeti un lietas dažreiz zina vairāk par mums nekā cilvēki, kas dzīvo mums līdzās. Šajās liecībās parādās dzīva pasaule, kuru tik ļoti gribas apskaust un turpināt.

ILONA BRŪVERE

režisore un žurnāliste

LLM projekta vadītāja

 

 

 

Priekšmeti un lietas mums apkārt saistīti ar konkrētiem notikumiem mūsu dzīvē. Lietas stāsta par mums un nāk mums līdz kā uzticības zīmes, turpinot skaitīt Laika pulksteni.

Rīgā darbu uzsācis LIKTENS LIETU MUZEJS. Arī Tu vari piedalīties ekspozīcijas izveidē!

Radošā grupa aicina uzticēt muzejam savas laika liecības – priekšmetus un lietas, kas mainījuši Tavu vai Tavas ģimenes dzīvi un likteni, kā arī ar šiem priekšmetiem saistītos stāstus – ikdienišķos, jautros, skumjos, priecīgos vai svinīgos.

Muzeja ekspozīcija tiks izstādīta Rīgā, 2014. gada pavasarī Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

LIKTENS LIETU MUZEJS ir muzejs, kuru Tu veido pats. 

..